paralizatory

WSZYSTKO O PARALIZATORACH

Kiedy paralizator jest lepszy od gazu?

pexels-photo-60289.jpeg

Skuteczna samoobrona jesienią i zimą

Jesienią i zimą spada temperatura, a co za tym idzie- ludzie ubierają się cieplej. Możliwa jest sytuacja, że napastnik będzie miał twarz zasłoniętą grubym szalikiem. To go ochroni przed działaniem gazu pieprzowego na drogi oddechowe, więc jego skuteczność będzie słabsza. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się paralizator, który działa nawet przez warstwę ubrań.

 

Działanie paralizatora przy złej pogodzie

Wiatr, deszcz, czy śnieg znacznie zmniejszają skuteczność działania gazu pieprzowego. Używanie go w takich warunkach może być wręcz niebezpieczne dla nas – wiejący wiatr może skierować gaz w twarz osoby, która go używa do samoobrony. Paralizator działa równie skutecznie niezależnie od czynników atmosferycznych.

 

Paralizator działa natychmiast

Jeżeli za późno zorientujesz się, że grozi ci niebezpieczeństwo, napastnik zdąży podejść na tyle blisko, że użycie gazu pieprzowego w jego kierunku będzie niemożliwe, ponieważ nie będziesz mógł odsunąć się na bezpieczną odległość. To właśnie idealny moment na paralizator – napastnik jest blisko, a narzędzie działa od razu.

 

Narzędzie do samoobrony nocą

Na atak jesteśmy narażeni szczególnie wieczorami i w nocy, kiedy już robi się ciemno. Jeśli dodatkowo idziemy nieoświetloną trasą, widoczność jest bardzo słaba. To zdecydowanie utrudnia używanie gazu – musimy widzieć twarz napastnika, aby w nią wycelować. W przypadku paralizatora wystarczy kontakt z którąkolwiek częścią ciała atakującego, łatwiej więc jest się obronić po zmroku.

 

Zarówno gaz pieprzowy, jak i paralizator są skuteczne, jeśli odpowiednio się nimi posługujemy. Dobrym rozwiązaniem dla niezdecydowanych jest zakup paralizatora z wbudowanym miotaczem gazu pieprzowego. Wielofunkcyjne urządzenie zapewnia dodatkową ochronę, dzięki czemu możemy czuć się jeszcze bezpieczniej.